Základní informace

Základní údaje

Polyfunkční dům Felicidad je osmipodlažní budovou vystavěnou v proluce na rušné ulici Křenová při vjezdu do centra města Brna. Oblé tvary stavbu organicky začleňují do okolí, opláštění vlnitým a hladkým hliníkovým plechem navazuje na industriální pozadí. Nízkoenergetický koncept budovy zahrnuje použití tepelných čerpadel k vytápění a ohřevu vody, LED technologie osvětlení i využití dešťových vod. Dvojitá fasáda na jižní straně vytváří teplovzdušný kolektor s biologickým zastíněním založeným na principu „vertical gardening“ a slouží také jako ochrana proti hluku z ulice. Z nejdelší fasády a z teras ustupujícího podlaží je panoramatický výhled na dominanty města.

Pronájem bytů a nebytových prostor

V polyfunkčním domě Felicidad jsou umístěny byty i nebytové prostory různých typů a velikostí (kanceláře a prodejny) na osmi podlažích.

Dvacet bytů o celkové rozloze 1291 m2 je rozloženo na všech podlažích a jsou orientovány do klidné části, směrem od frekventované ulice. Kanceláře jsou rovněž na všech podlažích budovy, je jich třináct o celkové rozloze 905 m2, a jsou orientovány do přední části domu.

V přízemí domu jsou dvě prodejny o celkové rozloze 138 m2, z nich jedna je řešena formou mezonetu.

V posledním patře budovy jsou umístěny 2 luxusní byty, jeden s 55m2 terasou a druhý s balkonem a výhledem na historické centrum (hrad Špilberk, Petrov).

Nízkoenergetická budova

Tepelná čerpadla jsou jediným zdrojem tepla v budově.

Podlahové topení využívá k vytápění místností nízkoteplotní médium a hřeje zdravě odspodu podlahy.

Veškeré energie jsou odečítány dálkově s myšlenkou na průběžné vyhodnocení, které poskytne klientovi směr ke snížení energií.

Elektrické varné desky umístěné v interiérech jsou indukční.

Úsporné topení i osvětlení se promítá do cen energií.

Splňujeme náročná kritéria k dosažení nízkoenergetických hodnot.

Technologie osvětlení LED

Velké překvapení přineslo osvětlení LED technologií, a to nejen rozsvícení společných prostor, ale především kancelářských prostor a obývacích pokojů v bytech. Toto dominantní nízkoenergetické osvětlení je navíc připraveno na napojení na inteligentní řízení celé budovy a umožňuje možnost stmívání. Barevnost je zastoupena teplejší bílou tak, aby působila přirozeně a je variabilní.

Spojení s okolím a výhledy

Balkóny a terasy, které mají všechny prostory v polyfunkčním objektu, jsou odděleny, aby se nenarušovalo soukromí. Zajímavostí je přítomnost zimních zahrad v čele domu. Výhled je impozantní na celé město a to postupně ze všech prostor.

Interiéry

Prostory, a to nejen společné, chtějí být zajímavé, proto kombinují pohledový beton se sádrovými omítkami a cementovými deskami. V budově je centrální klimatizace s možností připojení jednotlivých nebytových i bytových jednotek na jižní straně.

Zajímavost o fasádě

Dvojitá fasáda splnila očekávání ohledně snížení hlučnosti i jako teplotní izolant. Budova dostala svůj nadčasový charakter, ale také pevně zapadla do okolní výstavby. Svoji tvář pak dům nabízí k nahlédnutí za prosklením, kde se postupně budou probouzet k životu osvětlené porosty (květiny, keříky). Dominantním prvkem celé stavby je pak nenucený oblouk.

Parkování

Parkoviště je v přízemí a I. podzemním podlaží, s dostatečným počtem míst a využitím nákladního výtahu.

Ekologie

Třídíme odpad!

Hliníková trojskla významně tlumí hluk. Pro přerušení tepelného mostu slouží plast, který je vyroben z recyklovaného materiálu.

Nevypouštíme do okolí spaliny.

Bezpečnost

V přízemí budovy je umístěna recepce napojená na pult centrální ochrany.

Felicidad v soutěži

POLYFUNKČNÍ DŮM FELICIDAD, byl v 15. ročníku soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit, odbornou porotou nominován do soutěže o titul

Best of Realty – Nejlepší z realit 2013

v kategorii Rezidenční projekty.

Identifikace stavby:

Název stavby: Novostavba polyfunkčního objektu Felicidad

Účel stavby: administrativa a bydlení

Místo stavby: kraj Jihomoravský, Brno, k. ú. Trnitá, parc. č. 156

Technologie: Ing. Miroslav Padyšák

Architekt projektant: Ing. arch. Ludvík Křenek, Ing. arch. Martina Volejníková

Datum zahájení výstavby: březen 2012

Datum ukončení: listopad 2013

Mapa okolí